Misiaki 2011-2015

kontakt e- mail: misiaki2014@gmail.com

ROK 2014/2015

MISIAKOWE HARCE CZYLI ZIELONA NOC W PRZEDSZKOLU

Z 12 na 13 czerwca misiaki spały w przedszkolu. Oto skrót wydarzeń tej nocy.
18 :00 zbiórka pod przedszkolem, całusy od rodziców na do widzenia;
ok. 18:45 złożenie misiakowej przysięgi dobrej zabawy;
18:50 - 20:00 poszukiwanie mapy do  pirackiego skarbu, wykonywanie zadań i szukanie skrzyni ze skarbem;
20:00 - 20:15 szukanie ducha pirackiego skarbu ;
20:30  pora na małe co nieco czyli pizza podana na tarasie;
21:30 dyskotekowe szaleństwo;
22:00 przygtowania do spania;
22:45 latarkowe stwory i wystrzałowe konfetti;
23:00 - 00:00 seans prawie kinowy  czyli popcorn i oglądanie bajki pt. "Minionki rozrabiają" ;
00:00  spanie do rana;

Maj

Dwunastego  maja w naszym przedszkolu odbyła się VII Paraspartakiada Przedszkolaków, w której udział wzięły dzieci
z zaprzyjaźnionych  przedszkoli z Chorzowa, Rudy Śląskiej oraz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Chorzowie.
Naszą grupę reprezentował Dominik, który zdobył złoty medal.Gratulujemy! Na uroczystym otwarciu  wystąpiły również  cheerleaderki (Emilka. G, Emilka, K, Ola., Julka.Sz, Laura, Julka.M, Kornelka), które zagrzewały drużyny do sportowych zmagań.

Wesoła wycieczka do
Studia  FILMÓW RYSUNKOWYCH - W KRAINIE BOLKA I LOLKA w  Bielsku- Białej

Kwieceń

HURA! HURA! HURA!

FESTIWAL ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH „NIE JESTEM SAM 2015”

I miejsce ex aequo – „Tygryski, Kangurki, Kotki, Słoneczka” z Przedszkola nr 16 w Chorzowie za  „Wiosenny mix” oraz „Misiaki”
z Przedszkola nr 16 w Chorzowie za taniec „Każdy ma talent”

I miejsce -  „ Misiaki” z Przedszkola nr 16 za piosenki „Śpiewaj” oraz „My, frelki ze Śląska”

JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNE

P.B & P.O

Zdjęcia

Julia. Sz, Ola, Emilka. G , Kornelka, Hania. Sz, Zuzia  zajęły II miejsce w Mistrzostwach Chorzowa Zespołów Przedszkolnych Cheerleaders, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie . Emocji nie brakowało, a nasze dziewczynki  pokazały jakie są giętkie i jak potrafią się ruszać. Wytańczyły sobie puchar. Gratulujemy:)

Gofry na kuchcikowie

Dzień Autyzmu

Nie bądź zielony stań się niebieski czyli Dzień Świadomości na temat Autyzmu.
Niebieskie ubrania, niebiebieskie galaretki, niebieskie myśli o naszych kolegach
i koleżankach z autyzmem oraz niebiescy piłkarze  z Ruchu Chorzów.

Zajączek

WYJAZD DO CHCK  NA SPEKTAKL

Drodzy Państwo 24.03.2015r. wybieramy się do Chorzowskiego Centrum Kultury na bajkę pt. "O zajączku, który nie potrafił zliczyć do trzech". Cena biletu oraz transportu wynosi  20 zł. (kwota ta jest uzależniona od liczby dzieci, dlatego może ulec zmianie, w przypadku gdy nie wszystkie dzieci pojadą). Płatne u nauczycieli grupy do 20.03.2015r.

WYCIECZKA

Drodzy Państwo 8 kwietnia 2015r wybieramy się  do gospodarstwa agroturystycznego w Zielonej na poszukiwanie wielkanocnego zajączka. Koszt wycieczki wynosi 40 zł. Płatne
u wychowawców grupy do 31.03.2015r. Pragniemy również poinformować, że w razie rezygnacji
z wycieczki  np. z powodu choroby dziecka zwracamy tylko koszt biletu wstępu
w wysokośc 22zł.
Szczegółowy plan wycieczki zostanie podany
w najbliższym czasie

Słodko - słone wypieki

Zebranie
9 marca 2015r.  godz. 16:30  zapraszamy wszystkich rodziców na obowiązkowe zebranie  podsumowujące pierwszy semestr pracy dydaktyczno - wychowawczej w naszej grupie  oraz  dotyczące gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole.

Kuchcikowo
Dziękujemy dziadkom i rodzicom Antka za miłe przyjęcie, niezapomniane przeżycia oraz  za pyszne naleśniki
i słodkie bułeczki. Mniam....

Winda w zaczarowanym domu

Poznajemy literkę F

ZDJĘCIA

Wielkość, kolor, kształt i rozmiar figur geometrycznych znamy,więc matematyczne zadania  wymyślamy.

ZDJĘCIA

Zamek dla króla i królowej

ZDJĘCIA

Bo ja najardziej lubię bawić się!

Urodziny Pani Basi
Bardzo dziękuję wszystkim Misiakom  (ubiegłorocznym również) i ich rodzicom
za otrzymane wspaniałe kartki urodzinowe, które dostarczyły mi wielu wzruszeń
i radości. Pomysł ich przekzania mojej osobie był mistrzowski! Ogromne podziękowania za misiakowy tort i piękny bukiet. Dziękuję Barbara Nowak.

Gimnastyka

Wigilia przedszkolna