WIROSOOCHRONA - akcja dla dzieci

ponad 3 lat temu

Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji pt. ,,Wirusoochrona”, której inicjatorem był Śląski Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Akcji towarzyszy hashtag: #wirusoochrona #lekcjaHIGIENY

Celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na znaczącą rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz podnoszenie świadomości dzieci w zakresie podstawowych czynności higienicznych, roli zdrowego stylu życia.

Działania nauczycieli dotyczyły następujących zagadnień:

-prawidłowa higiena rąk;

- podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby

zakaźne oraz  podczas epidemii korona wirusa;

- podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie,

aktywność fizyczna;

- inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków

pogodowych).

Przedszkolaki  wzbogaciły swoją wiedzę na temat zachowania bezpiecznych odległości w czasie epidemii, tego co nas najbardziej chroni przed wirusami, miały szkolenie z mycia rąk, rozmawiały na temat zdrowego odżywiania, poznały piosenkę o witaminach napisaną przez wychowawczynię z grupy Misiaków panią Basię Nowak, dopasowywały odpowiedni strój do pory roku , rozwiązywały krzyżówkę i pokolorowały kolorowankę.

Dla dzieci mamy małe zadanie domowe, które pozwoli przekazać najbliższym domownikom zdobyte informacje.

Pamiętajmy! Wiele zależy od Nas samych! Higiena to podstawowy środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się wirusów. Przestrzeganie jej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych pozwoli na ograniczenie transmisji wirusa wśród dzieci i dorosłych.